Narodna poslanica Stranke slobode i pravde (SSP) Jelene Spirić zatražila je danas da nadležni u Simpu odgovore zbog čega je zatvorena fabrika Simpo dekor koja je proizvodila štofove za sopstvene potrebe i za dalju prodaju.
„Da li zatvaranje te fabrike ima veze sa nabavkom štofova iz Kine preko firme sa Kosova čiji je vlasnik Albanac Valdet. Da li je tačno da se štof iz Kine preko Kosova plaća Valdetu avansno skoro pet evra po metru na kontejnersku isporuku i preuzima u luci Drač gde se pored cene od skoro pet evra plaćaju i transport, troškovi skladištenja i carina“, pitala je Spirić, objavila je SSP.
Ona pita i da li je tačno da se zbog ogromnih kašnjenja sa isporukom tih štofova kupcima Simpove robe plaćaju penali i vraća se novac zbog kašnjenja sa isporukom plaćene robe.
„Kod dobavljača u Srbiji takvi štofovi se mogu kupiti po ceni od 2 do 2,5 evra sa rokom plaćanja od 30 dana? U jedan kontejner staje od 28.000 do 31.000 metara štofa, što je ako uzmemo najmanju količinu od 28.000 metara po ceni od pet evra po metru dobijamo, iznos od 140.000 evra po kontejneru. Ta ista količina u Srbiji može da se kupi za duplo manji iznos“, kazala je ona.
Spirić je navela da se godišnje na ovaj način Simpo ošteti za milione evra.
„Stranka slobode i pravde će kroz formiranje Nacionalnog fonda za povratak opljačkanog novca sav opljačkani novac vratiti Simpu“, rekla je Spirić.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.