„Obrazloženje da se rebalans radi zbog povećanja prihoda od devet milijardi dinara prikriva činjenicu da su porasli i rashodi, jer je ukupni fiskalni deficit ostao praktično isti kao u februaru i iznosi oko 9,7 milijardi dinara. Na prihodnoj strani budžeta najviše zabrinjavaju prepolovlјeni prihodi od dobiti javnih preduzeća, što dovolјno govori u kakvom su lošem stanju ta preduzeća“, navedeno je u saopštenju.
NDSS je rekao da se više od 250.000 ljudi u prigradskim opštinama suočava sa problemima nedostatka vode i restrikcijama a da vlast ne povećava ulaganja u snabdevanje vodom, već ih smanjuje.
„Ukupna izdvajanja za rešavanje problema vodosnabdevanja u 2026. godini smanjena su za skoro 140 miliona dinara, a pojedini projekti u Lazarevcu, Barajevu i Mladenovcu odlažu se za naredne godine. Ništa bolјa situacija nije ni sa kanalizacijom, koju nema skoro trećina beogradskih domaćinstava, tu se u 2026. izdvaja jedva 400 miliona“, dodaje se.
Ta stranka je dodala da za proširenje tramvajske i trolejbuske mreže u ovoj godini nije izdvojen ni dinar, a odustalo se i od projekata poput pešačko-biciklističkog mosta preko Save.
„Beograd i svi koji u njemu žive postali su talac aktuelne gradske vlasti koja je odavno izgubila legitimitet da upravlјa gradom. Beogradu su potrebni novi lјudi i nova rešenja i beogradski odbor Novog DSS ih priprema u okviru kadrovskog, organizacionog i programskog jačanja koje će u narednom periodu biti predstavlјeno javnosti“, piše u saopštenju.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.