On je za agenciju Beta rekao da 18 dinara po kilogramu obračunavaju i prodavci repromaterijala kod kojih su se poljoprivrednici zadužili za setvu.
„Cena pšenice je katastrofalna, 2008. kilogram je koštao 22-23 dinara kada je tona mineralnog đubriva koštala 30.000 dinara, a danas je od 75.000 do 80.000 dinara. Dizel gorivo je 2008. koštalo 75 dinara, a danas je 220 dinara, dok je seme koštalo 45 do 55 dinara po kilogramu, a sada je 120 dinara“, kazao je Kleut.
Dodao je da je, osim bagatelne cene pšenice iz novog roda, ove godine i prinos zbog suše u Banatu upola manji od prosečnog.
Kleut je kazao da poljoprivrednici Banata od Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede ove godine još nisu dobili ni prvi povraćaj akcize za gorivo od 50 dinara po litru.
„Ako država ništa ne učini da poveća cenu pšenice, posle žetve izlazimo na ulične porteste i blokade“, rekao je Kleut.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.