U izjavi dostavljenoj kao saopštenje, Branko Miljuš navodi da je Đuro Macut, kako je rekao, nakon „ubrzanog naprednjačkog kursa za mlade lidere“ dobio priliku da govori u javnosti, pa sada iznosi, kako tvrdi, „neverovatne besmislice“ kojima pokušava da oduševi Aleksandra Vučića i obezbedi sebi ulogu njegovog kandidata za predsednika Srbije. Miljuš je dodao da naprednjaci Macuta ne vode sa sobom da zajedno pevaju po „šatorskim veseljima“, pa on, kako tvrdi, „trči od mikrofona do mikrofona“ i takmiči se sa Vojislavom Šešeljem ko će izmisliti gori razlog da svakog Vučićevog neistomišljenika proglasi za izdajnika.
Govoreći o Macutovoj izjavi kolegama iz akademske zajednice i opoziciji da će u Evropi pomisliti da smo nezreli i da se domaći problemi ne rešavaju u Briselu, Miljuš je ocenio da je Macut u „blagoj prednosti“ nad Šešeljem. Zaključio je da nijedan problem u Srbiji neće biti rešen dok su na vlasti Aleksandar Vučić i ljudi poput Macuta, za koje tvrdi da su spremni na sve zarad funkcije i da dobro funkcionišu u, kako je naveo, Vučićevom koruptivnom i kriminalnom sistemu.

Šta vi mislite?
Uključite se u diskusiju ili pročitajte stavove drugih čitalaca.