Macut je rekao da se u ime Vlade Republike Srbije i u svoje lično ime zahvaljuje i čestita Žandarmeriji na ovom jubileju. Naveo je da to nije 25 godina postojanja u novom sastavu, već istorija koja traje preko 160 godina. Predsednik Vlade je istakao da je Žandarmerija, posebno u poslednjih 25 godina, značajan oslonac odbrane Republike Srbije.
Dodao je da se zahvaljuje i aktivnim i penzionisanim članovima Žandarmerije, odnosno licima koja su uključena u rad Žandarmerije. Komandant Žandarmerije Radoslav Repac, kojem je prisustvovao i pomoćnik direktora policije Saša Kosović, rekao je da srpska Žandarmerija danas obeležava jedan od najznačajnijih dana u svojoj istoriji, kada je ponovo formiran sastav ove jedinice. Repac je naveo da je na današnji dan 2001. godine Vlada Republike Srbije donela odluku o formiranju nove jedinice u Ministarstvu unutrašnjih poslova, a to je bila Žandarmerija.

Dodao je da je srpska Žandarmerija svih 25 godina, kao i prethodnih godina od 1860. godine, bila spremna da izvrši sve bezbednosne zadatke i da odgovori na sve bezbednosne izazove. Naveo je i da je danas, pored poslova i zadataka iz oblasti bezbednosti, prikazano uvežbavanje ekipe Žandarmerije koja se sprema za Svetsko prvenstvo u praktičnom gađanju sačmaricom. „Sa sigurnošću možemo da kažemo da pored bezbednosnih zadataka možemo da se takmičimo rame uz rame sa najboljim policijskim jedinicama u svetu“, zaključio je komandant Žandarmerije.
Video materijal može da se preuzme sa FTP servera MUP-a.

Šta vi mislite?
Uključite se u diskusiju ili pročitajte stavove drugih čitalaca.