Neformalna mreža „Akademski plenum“ optužila je danas vlast, koja danas organizuje miting u Beogradu, da je ugrozila zdravlje građana, koji su, kako tvrde primorani da dođu na miting na temperaturi od 37 stepeni na suncu.
„Radnici javnih i javno-komunalnih preduzeća i drugih firmi čiji su poslovi bar delom finansirani iz državnog ili lokalnih budžeta, danas imaju radnu obavezu da na temperaturi od 37 stepeni na suncu, ispred Skupštine Srbije glume oduševljene simpatizere Aleksandra Vučića“, saopštio je Akademski plenum.
Ocenili su da će vlast „višestruko manji skup“ proglasiti neuporedivo većim u odnosu na poslednji skup studenata kojem je slobodnom voljom prisustvovalo skoro 200 hiljada ljudi.
„Akademski plenum današnji miting, kojim vlast pokazuje potpuno odsustvo brige i empatije prema ljudima koje prisilno dovodi u Beograd, smatra poslednjim očajničkim potezom odlazećeg režima, jer je sada svima i više nego jasno da ‘studenti pobeđuju'“, piše u saopštenju.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.