Gradski odbori Srpske napredne stranke (SNS) dužni su da organizuju odlazak 3.000 ljudi iz Čačka i hiljadu iz Lučana, na miting te stranke u subotu u Beogradu, tvrdi lokalna opozicija.
Opoziciona odbornička Grupa građana (GG) „Istina i čast“ u Skupštini Čačka saopštila je da se na zaposlene u javnom sektoru u tom gradu vrši pritisak da moraju da idu na miting SNS.
Naveli su da je Kompanija „Sloboda“ u Čačku dužna da organizuje 500 radnika koji će ići na miting SNS.
U saopštenju piše da je rukovodstvo te vojne kompanije odobrilo za radnike koji budu išli na miting vladajuće stranke tri slobodna plaćena radna dana.
Dodali su da su i radnici koji su u Kompaniji angažovani pod ugovorom „izloženi ucenama“ da idu na taj miting.
GG „Istina i čast“ je pozvala zaposlene u Kompaniji „Sloboda“ da ne pristaju na pritiske.
„Ljudsko dostojanstvo je neprikosnovena ustavna kategorija“, navodi se u njihovm saopštenju.
Odbornica opozicione grupe građna „Jedan tim“ u Skupštini Lučana Mirjana Kern rekla je da aktivisti SNS moraju da organizuju odlazak na subotnji miting u Beogradu oko 200 ljudi iz lučanskih sela Dubac, Viča, Milatovići.
„To su uglavnom one sredine gde su u predizbornoj kampanji najviše obećavali, nešto od toga i uradili, pa je, evo, došlo vreme da se to plati“, rekla je Kern novinarima.
Prema podacima opozicije, Opštinski odbor SNS u Lučanima je dobio zaduženje da organizuje odlazak oko 1.000 ljudi na miting SNS u subotu u Beogradu, od kojih je njih 300 iz fabrike „Milan Blagojević – Namenska“.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.