Stranka Srbija centar (SRCE) je predstojeći skup vladajuće Srpske napredne stranke (SNS) u Beogradu danas nazvala „privatni miting“ predsedsnika Srbije Aleksandra Vučića i pitala da či će obimne pripreme platiti svi građani iz svog džepa.
Ta opoziciona stranka je u saopštenju ocenila i da tim skupom i priprema za njegovog održavanje, SNS „ponovo demonstrira da je otela državu i da je koristi kako bi opstala na vlasti“.
„Dok Beograd preživljava trodnevnu blokadu i saobraćajni kolaps zbog subotnjeg stranačkog mitinga, postavlja se i pitanje koliko će da košta ova Vučićeva predstava i ko će to da plati?“, navela je ta partija.
Postavlja pitanje i „ko plaća struju, džinovske bine, najskuplje ozvučenje, hranu i vodu za ljude“ koje će, kako su naveli, “ SNS da dovede na ovaj očigledno predizborni skup“.
SRCE navodi da „radnici Telekoma Srbije, državnog preduzeća koje pripada svim građanima, danima po gradu postavljaju misterioznu tehniku i kombije sa „pojačivačima signala”“.
Dodaje se da „radnici beogradskih javnih komunalnih preduzeća umesto redovnog posla besplatno montiraju ograde i pripremaju teren za SNS“, i da se „angažuju stotine autobusa iz cele zemlje da bi se u glavni grad dopremili ucenjeni i plaćeni statisti“, što „ogoljava najstrašniju istinu o modernom robovlasništvu u Vučićevoj Srbiji“.
Ukazuje se i da „vlast mora da odgovori da li su ovi radovi i angažovanje državnih preduzeća poklon Vučiću ili će, po ko zna koji put, račun za ovo stranačko bahanalisanje biti ispostavljen građanima Srbije?“.
SRCE smatra da bi “ Državna revizorska institucija i budžetska inspekcija trebalo odmah da pokrenu postupak i utvrde tačan utrošak javnih sredstava za ovaj miting“.
Dodaje se i da „Telekom Srbija i beogradska komunalna preduzeća moraju hitno da objave ugovore i fakture na osnovu kojih su angažovali radnike i opremu za potrebe jedne političke partije“.
„Svaki dinar, megavat struje i radni sat, koji su uzeti od građana zbog lečenja (…) ega jednog čoveka i njegove partijske mašinerije, SNS mora da plati sa svog stranačkog računa i vrati u budžet Srbije“, dodaje se u saopštenju partije Srbija centar

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.