Na Zlatiboru je danas otvoren Sajam poljoprivrede i gastro turizma, koji će okupiti proizvođače, privrednike i turističke radnike, a ujedno je otvorena i letnja turistička sezona.
Sajam, koji se održava treći put, otvorio je predsednik Opštine Čajetina Milan Stamatović, i trajaće do 28. juna.
„Mi kao predstavnici lokalne samouprave trudićemo se da unapredimo i turističku ponudu i da napravimo što bolji ambijent za naše poljoprivrednike, proizvođače i goste“, rekao je Stamatović na Kraljevom trgu.
Istakao je da Srbija u svet može da izađe sa svojom gastronomijom, tradicionalnom proizvodnjom i kulturom.
Tokom sajma biće izloženi organski i tradicionalni poljoprivredni proizvodi i predstavljena turistička ponuda i noviteti letnje sezone.
Posetioci će moći da obiđu i izložbu savremene poljoprivredne mehanizacije, repromaterijala i opreme.
Na Кraljevom trgu biće sajamski bazar domaćih proizvođača, zanatlija i umetnika, uz bogatu ponudu lokalnih proizvoda i suvenira.
U okviru Sajma planirani su i paneli posvećeni savremenim trendovima u turizmu, održivom razvoju i značaju domaće proizvodnje.
Pored toga, posetioce očekuju i kreativne radionice, koncerti, degustacije autentičnih jela i pića, tematske izložbe, kao i stručni edukativni programi.
Poseban deo sajamskog programa je modna revija „Sećanje na Dobrilu Smiljanić“, posvećena nasleđu žene koja je proslavila zlatiborske pletilje širom sveta.
Na planinskom centru Tornik letnja sezona biće otvorena sutra, 27. juna, a za posetioce su pripremljeni panoramska vožnja šestosednom žičarom, bob na šinama, veštačka stena za penjanje, električni bicikli, planinski bicikli, vožnje planinskim kartom, mini golf.
Svi navedeni sadržaji biće besplatni na dan otvaranja sezone.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.