Grad Novi Sad obezbedio je 22,5 miliona dinara za realizaciju programa „Biciklom za zeleni Novi Sad 2026“, za podršku građanima pri nabavci bicikala.
Kako je saopšteno iz Gradske kuće, u okviru programa raspisan je Javni poziv za dodelu subvencija, koji je objavljen 21. juna 2026. godine u dnevnom listu „Dnevnik“.
Pravo učešća imaju sva punoletna lica sa prebivalištem na teritoriji Grada Novog Sada, a prijave će se podnositi od 1. jula u 12 časova do 3. jula 2026. godine u 12 časova. Pojedinačan iznos subvencije iznosi 15.000 dinara, dodali su.
Prema podacima Gradske uprave za zaštitu životne sredine, interesovanje građana za program je izuzetno veliko, a cilj je da se dodatno podstakne korišćenje bicikla kao ekološki prihvatljivog vida prevoza i doprinese daljem razvoju održive mobilnosti u gradu.
Sve informacije o programu i Javnom pozivu dostupne su na sajtu Gradske uprave za zaštitu životne sredine environovisad.rs, kao i na sajtu udruženja „Srbija Epik“ zeleninovisad.com.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.