Premijer Srbije Đuro Macut danas je u Banjaluci inaugurisan u inostranog člana Akademije nauka i umetnosti Republike Srpske (ANURS).
Na sastanku sa predsednikom ANURS, akademikom Dragoljubom Mirjanićem istaknuto je da inauguracija Macuta predstavlja posebno visoko priznanje za njegov izuzetan naučni, stručni i akademski rad, rezultate ostvarene u oblasti medicine i visokog obrazovanja, kao i za značajan doprinos razvoju naučne saradnje i povezivanju akademskih zajednica, saopšteno je iz Vlade Srbije.
Macut je rekao da mu članstvo u Akademiji predstavlja veliku čast i obavezu da i u narednom periodu nastavi da jača naučnu saradnju i doprinosi očuvanju jedinstvenog naučnog i kulturnog prostora.
Sagovornici su naglasili važnost daljeg jačanja saradnje akademskih i naučnoistraživačkih ustanova, razmene znanja i iskustava, kao i podrške mladim istraživačima kao nosiocima budućeg naučnog razvoja.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.