„Zbog čega je zatvorena fabrika Simpo dekor koja je proizvodila štofove za sopstvene potrebe i za dalju prodaju? Da li zatvaranje te fabrike ima veze sa nabavkom štofova iz Kine preko firme sa Kosova čiji je vlasnik Albanac Valdet? Da li je tačno da se štof iz Kine preko Kosova plaćaju gore pomenutom Valdetu avansno skoro 5 evra po metru na kontejnersku isporuku i preuzima u luci Drač gde se pored cene od skoro 5 evra plaćaju i transport, troškovi skladištenja i carina?”, pitala je nadležne u Simpu poslanica Stranke slobode i pravde Jelena Spirić.
Spirićeva je pitala i da li je tačno da se zbog ogromnih kašnjenja sa isporukom ovih štofova kupcima Simpove robe plaćaju penali i vraća novac zbog kašnjenja sa isporukom plaćene robe. „Kod dobavljača u Srbiji takvi štofovi se mogu kupiti po ceni od 2 do 2,5 evra sa rokom plaćanja od 30 dana? U jedan kontejner staje od 28.000 do 31.000 metara štofa, što je ako uzmemo najmanju količinu od 28.000 metara po ceni od 5 evra po metru dobijamo, iznos od 140.000 evra po kontejneru!
Ta ista količina u Srbiji moze da se kupi za duplo manji iznos!! Godišnje se na ovaj način Simpo ošteti za milione evra.“, rekla je Spirićeva.
Dodala je da će Stranka slobode i pravde kroz formiranje Nacionalnog fonda za povratak opljačkanog novca sav opljačkani novac vratiti Simpu.

Šta vi mislite?
Uključite se u diskusiju ili pročitajte stavove drugih čitalaca.