„Raspad” je, po oceni Dragana Đilasa, reč koja najbolje opisuje ono što se desilo na mitingu koji je bio najavljivan kao najveći događaj u istoriji Srbije, a koji se u subotu, kako je rekao, pretvorio u „potpuni fijasko”. Đilas je to rekao u podkastu „Dežurni krivac”, gde je nastupio kao predsednik Stranke slobode i pravde. Đilas je naveo da nisu pomogli ni „roboti koji igraju Moravac”, ni najave koje su trajale nedeljama, ni pritisci na ljude, ni „budalasanje” Ane Brnabić, Siniše Malog i Miloša Vučevića sa šeširićima na glavama.
Tvrdi i da su organizovani desetine hiljada ljudi da dođu u Beograd, ali da su mnogi, čim su stigli i izašli iz autobusa, otišli na drugu stranu. Prema njegovim rečima, iz Beograda Vučiću na miting nije došao niko osim biznismena i poznatih ličnosti koji, kako je naveo, žive od para koje im je SNS omogućila da opljačkaju. Đilas je dodao da se „sistem koji je Aleksandar Vučić gradio 14 godina” raspao i da je njegov pad neizbežan.
Govoreći o narednom periodu, Đilas je poručio da opozicija ne treba da se uljuljka ni ako Vučić raspiše izbore. Naveo je da SSP biračima predočava plan promena koje će uslediti posle izbora, uz, kako je rekao, uređenje društva bez korupcije, realan rast plata i veći fokus na zdravstveni i obrazovni sistem. Đilas je rekao i da će lista na kojoj će SSP biti sastavljena od ljudi koji će reći ne Vučiću, ali i da kažu Evropi.
Poruka te liste, prema njegovim rečima, biće „Vučić NE- Evropa DA”, a lista za evropsku Srbiju će, zajedno sa ostalim „NE Vučić” listama, posle izbora imati više od 50% poslanika, što će omogućiti promene koje većina građana Srbije želi.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.