U termoelektranama na ugalj u Srbiji emisije sumpor-dioksida su prošle godine bile pet puta iznad dozvoljene granice, dok su emisije praškastih materija prvi put premašile zakonom dozvoljene vrednosti od 2018, navodi se u danas objavljenom izveštaju mreže Benkvoč (Bankwatch). Emisije sumpor-dioksida iz 14 blokova termoelektrana na ugalj obuhvaćenih Nacionalnim planom za smanjenje emisija (NERP) iznosile […]
Benkvoč: Termoelektrane u Srbiji emitovale pet puta više sumpor-dioksida nego što je dozvoljeno
0
komentara
Otvoreno
za diskusiju
Komentari
Mišljenja i reakcije čitalaca
Diskusija je otvorena za argumentovane i korektne komentare.
0 komentara
Nema komentara
