Ambasada Republike Srbije u Karakasu obavestila je javnost da pažljivo prati razvoj situacije i da je u redovnoj komunikaciji sa državljanima Srbije i licima srpskog porekla koja žive u Venecueli. Prema saopštenju, svi sa kojima je ostvaren kontakt nalaze se na bezbednom i nisu prijavljeni problemi koji bi zahtevali konzularnu intervenciju.
U Venecueli ne boravi veći broj državljana Republike Srbije. Ambasada je navela i da je u kontaktu sa licima sa dvojnim državljanstvom i građanima venecuelanskog porekla srpskih korena, koji su potvrdili da su dobro.
Svi zaposleni u Ambasadi Srbije u Karakasu su bezbedni, a objekat ambasade Republike Srbije nije pretrpeo oštećenja usled zemljotresa. Ambasada je najavila da će nastaviti da prati situaciju na terenu i da ostaje na raspolaganju državljanima Republike Srbije u Venecueli za potrebne informacije i konzularnu pomoć.

Šta vi mislite?
Uključite se u diskusiju ili pročitajte stavove drugih čitalaca.