Predsednica beogradskog odbora Stranke slobode i pravde (SSP) i poslanica Mila Popović ocenila je danas da nadležni nisu adekvatno reagovali nakon jučerašnjeg požara na prostoru železničke stanice u Makišu, gde su goreli stari drveni pragovi, i zatražila hitne odgovore o mogućim posledicama po zdravlje građana.
„Da li ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Aleksandra Sofronijević, ministarka zaštite životne sredine Sara Pavkov i gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić uopšte znaju da je izbio požar na Makišu ili su im jedina briga kvote za dovođenje ljudi na skup Srpske napredne stranke“, upitala je ona.
Dodala je da javnost mora da sazna ko je dozvolio da se takav otpad godinama skladišti na otvorenom, u neposrednoj blizini vodoizvorišta od strateškog značaja za Beograd.
„Dok se gust crni dim širio gradom, građani nisu dobili nijedno upozorenje, nijednu preporuku niti odgovor na pitanje šta udišu i da li treba da zaštite sebe i svoju decu. Ćutanje institucija u ovakvim situacijama je nedopustivo i predstavlja ozbiljno ugrožavanje javnog zdravlja“, rekla je Popovićeva.

Šta vi mislite?
Uključite se u diskusiju ili pročitajte stavove drugih čitalaca.