Gradski odbor Srbija centra (SRCE) Beograd saopštio je da najoštrije osuđuje, kako navodi, zloupotrebu beogradskog javnog prevoza u korist Srpske napredne stranke. Kao izvor jutrošnjih slika iz Kragujevca naveden je Glas Šumadije, a u tekstu se tvrdi da su na njima viđeni plavi autobusi iz sistema beogradskog javnog prevoza.
SRCE navodi da nije važno da li su u pitanju vozila GSP-a ili privatnih prevoznika koji voze na gradskim linijama, jer se i jedni i drugi finansiraju iz budžeta, odnosno iz džepova građana Beograda. U saopštenju se tvrdi i da su Aleksandar Šapić i SNS te autobuse sklonili sa beogradskih ulica i poslali ih širom Srbije da prevoze, kako navode, ucenjene i plaćene statiste na Vučićev miting.
Gradski odbor Srbija centra zatim traži da Sekretarijat za javni prevoz odgovori koji su tačno prevoznici iz sistema javnog linijskog prevoza putnika u Beogradu jutros uputili vozila za Kragujevac, ko je po kom pravnom osnovu i sa kog računa platio angažovanje autobusa za potrebe predizbornog mitinga SNS-a i kako je odobreno povlačenje vozila sa redovnih linija. U saopštenju se navodi da je time ugrožen red vožnje i bezbednost putnika u Beogradu.

Šta vi mislite?
Uključite se u diskusiju ili pročitajte stavove drugih čitalaca.