Akcija “Humanitarni ponedeljak“, u ponedeljak, 29. juna, biće namenjena Novosađaninu, Filipu Marjanoviću, najavilo je danas Javno-komunalno preduzeće “Gradsko zelenilo”.
U saopštenju piše da se tog dana ulaz na plažu neće naplaćivati, a da če kartu zameniti dobrovoljni prilozi posetilaca u skladu sa njihovim finansijskim mogućnostima.
Kutije u koje će građani moći da prilože pomoć biće postavljene uz kapije Štranda od 8.00 do 19.00.
Filip Marjanović (19) rođen j sa razvojnim poremećajem koji zahteva kontinuiran i dugotrajan stručni tretman.
Sredstva prikupljena u akciji biće namenjena za individualne tretmane kod defektologa, tretmane kod psihologa, logopedske tretmane, hipoterapiju i radnog terapeuta.
Koristiće se i za edukativne radionice i programe socijalizacije za decu sa autizmom, kao i nabavku edukativnih i didaktičkih sredstava.
Tokom prethodne akciji za Branku Pavković prikupljeno je 177.110,00 dinara.
“Zelenilo” je istaklo i da svi sugrađani koji imaju potrebe za ovakvom vrstom pomoći, zahteve mogu doneti na glavnu blagajnu Štranda.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.