Sportski direktor rukometnog kluba Partizan Ivan Dimitrijević rekao je da crno-beli nisu imali sreće u današnjem žrebu za grupnu fazu Lige šampiona pošto su dobili najtežu grupu, ali da veruje da ekipa može da se suprotstavi favorizovanim protivnicima.
„Nismo imali sreće na žrebu. Daleko od toga da postoji laka grupa, ali smo u grupama D ili E mogli da se nadigravamo sa nekim ekipama. Izvukli smo bez dileme najatraktivniju grupu. Berlin je dve godine zaredom igrao finale Lige šampiona. Jeste da u predstojećoj sezoni neće imati Dejana Milosavljeva na golu, ali ćemo gledati Matijasa Gidsela i Diku Mema u istoj ekipi. To dovoljno govori o njihovom kvalitetu“, rekao je Dimitrijević za klupski sajt.
U predstojećoj sezoni rukometaši Partizana igraće u Grupi A u Ligi šampiona protiv evropskog vicešampiona Berlina, koga predvodi najbolji igrač sveta Matijas Gidsel i za koga nastupa nekadašnji igrač beograske ekipe Mijajlo Marsenić, protiv mađarskog velikana Vesrpema i lisabonskog Porta.
„Vesprem sam po sebi nije nepobediv, ali je izuzetna ekipa. Po mom mišljenju, u istom su šeširu sa Berlinom. U najtežoj smo grupi, realno gledano biće jako teško da prođemo prvu fazu takmičenja, ali imamo trenera koji je sigurno u TOP 3 u Evropi, ekipu kakvu je on zahtevao i svi zajedno, uz najbolje navijače na svetu, verujemo da možemo da stanemo svakom na crtu i damo sve od sebe“, dodao je Dimitrijević.
Golman Partizana Andrej Trnavac rekao je da je ekipa dobila najtežu grupu.
„Naravno da u Ligi šampiona ne očekujete lake protivnike, ali veliki su ispiti pred nama, ovogodišnji finalista Berlin, mađarski gigant Vesprem i Porto. Biće jako zanimljivo i jedva čekam da sezona počne“, naveo je on.
Njegov saigrač Simo Šijan rekao je da je takmičenje u Ligi šampiona zahtevno.
„Berlin i Vesprem su ekipe koje igraju moderan rukomet, na gol više. Često završavaju utakmice sa više od 35 golova. Porto ima višegodišnje iskustvo na evrosceni, tako da biće zahtevno, ali to je Liga šampiona“, dodao je srednji bek šampiona Srbije.
Prema novom formatu Ligu šampiona igraće 24 tima podeljenih u šest grupa po četiri ekipe. Nokaut faza počeće od četvrtfinala.
Dve najbolje ekipe iz svake grupe plasiraće se u nokaut fazu, a trećeplasirani i četvrtoplasirani igraće u Ligi Evropa.
Prvo kolo grupne faze igra se 9. i 10. septembra.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.