Prosleđujemo izjavu Branka Miljuša, narodnog poslanika Stranke slobode i pravde. Miljuš, koji je i član Predsedništva Stranke slobode i pravde, naveo je da Srbija nema profesionalan i funkcionalan REM već skoro 600 dana.
Dodao je da se do rešenja ne može doći kršenjem zakona i dogovorima koje je uporedio sa pijačnim pogodbama, uz ocenu da svi koji u takvim dogovorima učestvuju rade u korist Aleksandra Vučića. Miljuš je podsetio da su četiri kandidata, zbog brojnih neregularnosti u procesu izbora Saveta REM-a, podnela ostavke Narodnoj skupštini u pisanoj formi.
Prema njegovim rečima, time je, u skladu sa članom 18 Zakona o elektronskim medijima, prestao njihov mandat. On tvrdi i da se u Zakonu ne pominje potreba verifikacije ostavki, već da je izmišljaju oni koji bi da se izabere bilo kakav REM kako bi, kako navodi, fingirali da je režim ispunio deo uslova EU za odmrzavanje procesa pristupanja i deo preporuka ODIHR-a za slobodne izbore.
Miljuš je ocenio i da krnji REM, koji naprednjaci, kako kaže, priželjkuju, neće moći da uradi ništa od onoga što mu je posao niti da zaustavi medijski teror. Zaključio je da Srbiji treba Savet REM-a od devet nezavisnih profesionalaca, kako je zakon predvideo, i da je sve manje od toga režimska prevara.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.