Medija tim Srbija centra – SRCE potpisuje tekst u kojem se navodi izjava Zdravka Ponoša. On je naveo da Srbija centar, čiji je predsednik, nema predstavnika u Odboru za kulturu i informisanje Skupštine Srbije, ali da bi, kada bi ga imao, bio protiv onoga što je nazvao pravnim, političkim i logičkim podvalama na temu REM. Ponoš je na mreži X rekao da ne tvrdi da su svi koji su glasali „za“ ili bili uzdržani to uradili u dosluhu sa režimom.
Dodao je i da ne misli da su sve ambasade koje su im to, kako je naveo, suflirale u dosluhu sa režimom. U nastavku je poručio da neke strane imaju dobru nameru i žele da Srbija ne propusti proširenje EU, dok je za neke diplomate i birokrate važno da se zabeleži da je napravljen napredak sa ovim režimom. Naveo je i da je tome, kako kaže, služila „skaska za Komisijom za JBS“ u kojoj je učestvovao deo NVO sektora.
Ponoš je ocenio i da i najbolje namere, kada je reč o ovoj temi, mogu da vode pogrešnim rešenjima. Podsetio je da je Vučić, kako je naveo, u setu obećanja zapadnim liderima uz Samit EU-ZB rekao da će rešiti REM, ali da još ne zna kako, te da mu je za to možda trebala „mala pomoć prijatelja“. Dodao je da je Vučić ranije rekao da je spreman da se deveto mesto rotira između vlasti i opozicije, ali da u prvoj shihti ta pozicija pripadne vlasti, kao i da do izbora ne treba dirati Informer.
Ponoš je naveo i da sada Odbor za kulturu, kako kaže, kroz drugu vrstu postupka gotovo daje isto rešenje. Prema njegovim rečima, jednom logikom se konstatuje da nema uslova da se bira deveti član, jer predstoje izbori za savete nacionalnih manjina, dok se drugom logikom konstatuje da ostavke 4 člana REM nisu konačne i da je dovoljno da se oni predomisle. Ponoš je dodao i da je prethodno pokušano da se postupak ponovi, ali da to nije uspelo. „Svako ko misli da će ustupcima prema ovom kriminalnom režimu napraviti neko dobro ovoj zemlji i ovom narodu, gadno greši“, poručio je Ponoš. Dodao je da ne želi ni da razmišlja o drugim motivima i zaključio da su prošli put četvoro izabranih članova REM podneli ostavke i pokazali da obraz nema cenu, te da se u njih uzda.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.