Srpska članica Predsedništva BiH Željka Cvijanović izjavila je danas u Tel Avivu da Republika Srpska i Izrael gaje „iskreno prijateljstvo“ i jačaju saradnju kroz partnerstva lokalnih zajednica.
Ona je na konferenciji „Muniekspo 2026“ u Tel Avivu istakla da gradovi i opštine aktivno grade „mostove saradnje“, posebno naglašavajući prijateljske odnose između Republike Srpske i izraelskih institucija.
Ona je istakla da su lokalne institucije „prva linija odbrane“ u kriznim situacijama, navodeći da se otpornost društva gradi i dokazuje na lokalnom nivou kroz efikasno upravljanje i bliskost građanima.
„Međutim, krize sa kojima se suočavamo nisu samo tehnološke ili logističke prirode – one su često i moralne. Svedoci smo, nažalost, zabrinjavajućeg globalnog porasta antisemitizma, predrasuda i govora mržnje na globalnom nivou“, dodala je, prenosi RTRS.
Navela je da Republika Srpska ima „nulti nivo tolerancije“ na svaki oblik antisemitizma i da se aktivno bori protiv takvih pojava.Cvijanović je dodala da Izrael prednjači u razvoju tehnologija za bezbednost i da je konferencija prilika za razmenu iskustava i jačanje međunarodne saradnje.
Na otvaranju skupa, Cvijanović je pozdravio i gradonačelnik Modina Haim Bibas, koji ju je predstavio kao velikog prijatelja Izraela.
Ona se juče sastala sa čelnim ljudima u Izraelu, od predsednika države Isaka Hercoga, premijera Benjamina Netanjahua, ministra spoljnih poslova Gideona Sara, predsednika parlamenta Amira Ohana.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.