Gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić izjavio je danas da ne zna kada će novi autobusi biti na ulicama, da je Grad raspisivao nabavku novih autobusa i da će to činiti do kraja njegovog mandata, i to za 200-250 vozila koja nedostaju Gradskom saobraćajnom preduzeću (GSP).
„Privatnici su skoro zanovili svoj vozni park, mnogo brže nego što smo očekivali. Za ovih par godina 1.200 novih vozila nalazi se na ulicama u Beogradu. U ovom momentu je najmanje vozila GSP-a, jer zahvaljujući ugovorima koje smo potpisali sa privatnim prevoznicima, oni su bili uslovljeni, ukoliko žele da rade se nama da moraju da kupe nova vozila“, rekao je Šapić na konferenciji za novinare.
Dodao je da se neće odustati od raspisivanja nabavki za nova vozila dokle god on bude na čelu Beograda.
„Nećemo da odustajemo, neka nabavka prođe, neka ne prođe. Кada nabavka odmah prođe, onda kažu namestili ste. Кad nabavka ne prođe, onda kažu niste sposobni da sprovedete nabavku. Ne znam više šta da radimo“, kazao je Šapić.
Naveo je da se neće odustati od nabavke 60 novih trolejbusa, jer u ovom mementu Grad ima 60 trolejbuskih linija u upotrebi.
Potvrdio je da neće biti ukinut pogon na Dorćolu.
„Grad Beograd će zadržati trolejbuse, nastavićemo sa pokušajem da kupimo 60 novih trolejbusa. A to što smo ponudili opciju javno-privatnog partnerstva za 60 linija, to nisu čak ni klasični trolejbusi, to je neka mešavina električnog autobusa, to je da bi mogli da nadomestimo određene linije, koje sada pokrivamo autobusima“, rekao je Šapić.
Istakao je da je ideja da se vrati 100 linija trolejbusa koji će biti u upotrebi.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.