Polaganjem venaca na spomen obeležje Oslobodiocima Beograda danas je obeležena 81. godišnjica od oslobođenja Beograda u Drugom svetskom ratu, u okviru memorijalnog kompleksa Groblje oslobodilaca.
Državnu ceremoniju predvodila je ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski.

Vence su položili Predsednik Skupštine Grada Beograda Nikola Nikodijević, Ministar odbrane Bratislav Gašić i predstavnici Vojske Srbije, Ministar za međunarodnu ekonomsku saradnju i oblast društvenog položaja crkve u zemlji i inostranstvu Nenad Popović, SUBNOR-a Srbije i Beograda, predstavnici ambasada Azerbejdžana, Belorusije, Gruzije, Jermenije, Kazahstana i Rusije u Srbiji, kao i predstavnici boračkih udruženja.
Intonirane su državne himne Azerbejdžana, Belorusije, Gruzije, Jermenije, Kazahstana, Rusije i Srbije.
Pripadnici Narodnooslobodilačke vojske Jugoslavije, pomognuti snagama Crvene armije, oslobodili su 20. oktobra 1944. godine glavni grad Jugoslavije i time okončali četvorogodišnji period okupacije, saopštilo je Ministarstvo odbrane.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.