Direktor Nacionalne službe za zapošljavanje (NSZ) Milan Bosnić izjavio je danas, povodom likvidacije kompanije „Kentaur“ iz Vranja i otpuštanja 253 radnika, da na evidenciji te službe postoji potreba za radnicima njihovih kvalifikacija i otvorene pozicije za zapošljavanje u delatnostima proizvodnje opreme i nameštaja.
Bosnić je u saopštenju naveo da će se država i sve nadležne institucije ponašati odgovorno i pružiti radnicima savetodavnu i pravnu pomoć, kao i sve druge vidove podrške u pronalaženju novog zaposlenja.
On tvrdi da radnici ne treba da brinu o svojoj budućnosti, dodajući da očekuje da će se za svakog radnika iz „Kentaura“ biti pronađeno adekvatno rešenje.
Direktor Nacionalne službe za zapošljavanje pozvao je radnike da se obrate filijali za Vranje te službe kako bi dobili sve potrebne informacije o svojim pravima, ali i daljim koracima u rešavanju njihovog statusa.
On je dodao da već postoje otvorene pozicije za zapošljavanje u kompanijama koje posluju na teritoriji Pčinjskog okruga.
„Nacionalna služba za zapošljavanje će, kao i uvek, u saradnji sa državnim institucijama i lokalnom samoupravom, preduzeti sve mere kako bi se obezbedila svaka vrsta podrške radnicima“, rekao je Bosnić i dodao da „ni jedan radnik neće biti prepušten sam sebi“.
Bosnić je kazao i da je u stalnoj komunikaciji sa predstavnicima lokalne samouprave i da će u narednim danima biti predloženo konkretno rešenje za zapošljavanje radnika iz kompanije „Kentaur“.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.