Novi DSS je najstrože osudio, kako navodi, nezakonite i nehumane pritiske koje sprovode rukovodstva lokalnih samouprava, direktori državnih i javnih preduzeća, kao i pojedina privatna preduzeća, kako bi zaposleni došli na skup koji stranka opisuje kao skup vlasti 27. juna. Prema saopštenju, ti pritisci se sprovode kroz politiku nagrade i kazne.
Zaposlenima koji se prijave za odlazak na skup obećava se povećanje koeficijenta za platu ili unapređenje, dok se onima koji odbiju, prema tvrdnjama Novog DSS, preti neprodužavanjem ugovora na određeno vreme, raspoređivanjem na lošije radno mesto, a nekima i otkazom. Novi DSS tvrdi da je sve veći broj zaposlenih odbio da učestvuje u tome, uz ocenu da se time produbljuje kriza režima i da se priča o masovnoj podršci svela na prisilu.
Stranka navodi i da su institucije pod kontrolom vlasti, te poručuje da će organizatori, nakon promene vlasti, odgovarati. U saopštenju objavljenom pod oznakom „Novi DSS info 24.6.2026” poziva se zaposlene da dokumentuju sve pretnje, ucene i pritiske kojima su izloženi, kako bi to bio dokazni materijal u budućim postupcima.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.