Ministarstvo poljoprivrede Srbije je danas pozvalo stočare da letos blagovremeno obezbede dovoljne količine vode za stoku.
To se posebno odnosi na područja gde se zbog vrućine i malo kiše može smanjiti izdašnost izvora ili oni mogu i da presuše.
Ministar Dragan Glamočić je rekao da je „cilj je da probleme rešavamo pre nego što nastanu“ da bi se sprečilo ugrožavanje životinja i stočarske proizvodnje.
Glamočić je podsetio da Ministarstvo raznim merama agrarne politike kontinuirano pruža podršku sektoru stočarstva, kao i da su „obezbeđivanje vode, hrane i odgovarajuće nege životinja zakonska i moralna obaveza njihovih vlasnika“, piše u saopštenju.
Ministarstvo je najavilo da će nastaviti da prati stanje na terenu u saradnji sa lokalnim samoupravama, stručnim službama i drugim nadležnim institucijama i pozvalo stočare da „pravovremenim planiranjem i preventivnim delovanjem doprinesu sprečavanju mogućih problema tokom letnjih meseci“.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.