Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova uhapsili su S. B. (2000) iz Beograda pod sumnjom da je proneverom oštetio budžet za više od 3,4 miliona dinara. Osumnjičeni je, zloupotrebljavajući svoj položaj u Ministarstvu za rad, navodno preusmeravao novac namenjen za pogrebne troškove boraca na sopstveni račun.
Hapšenje je sprovedeno po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu. Sumnja se da je S. B., radeći na privremenim i povremenim poslovima u Ministarstvu za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, u periodu od oktobra 2024. do jula 2025. godine sistematski menjao spiskove korisnika naknade pogrebnih troškova.
Umesto da novac ide porodicama preminulih boraca, S. B. je, kako se sumnja, unosio svoje lične podatke u specifikacije koje je slao banci. Na osnovu tih lažnih spiskova, banka je novac uplaćivala direktno na njegov tekući račun.
Istražitelji su utvrdili da je S. B. na taj način prisvojio ukupno 3.495.417 dinara. Sumnja se da je pronevereni novac koristio za lične potrebe. Ovaj slučaj je otkriven u okviru šire akcije borbe protiv korupcije.
Osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 sati. On će, uz krivičnu prijavu, biti sproveden u nadležno tužilaštvo radi daljeg postupanja. Ovaj slučaj ponovo otvara pitanje kontrole i nadzora nad trošenjem budžetskih sredstava u državnim institucijama.

Šta vi mislite?
Uključite se u diskusiju ili pročitajte stavove drugih čitalaca.