Demokratska stranka (DS) ocenila je danas da građani Srbije neće dati ponovo poverenje onima koji su, „kada je trebalo stati uz pobunjenu državu i studente, izabrali poslaničke klupe, putne troškove i farsu predsednika Srbije Aleksandra Vučića“.
Kako je navedeno u saopštenju te stranke, poslanici opozicije i dalje sede kraj istih ljudi u Skupštini Srbije koji su, kako su naveli, „optužili studente i građane da su izmislili upotrebu zvučnog topa kako bi izazvali paniku, nerede i nasilno rušenje ustavnog poretka“.
„Sa njima razmenjuju dosetke i pošalice i fingiraju parlamentarnu raspravu, kao da su sa druge strane politički neistomišljenici, a nisu. To su predstavnici mafijaškog režima koji bi svakoga ko se bori za slobodne institucije najradije kriminalizovali, batinali i strpali u zatvor. Sa takvim ljudima dijalog nije samo besmislen, već i štetan. Slučaj poslanika koji je tražio 15.000 dinara putnih troškova za dan kada nije bio na sednici, pa zahtev povukao kada je to postalo javno, samo je ogolio koliko se nekima ostajanje u toj sali svodi na sitne lične interese i račune“, saopštio je DS.
DS je ocenio da, ko je zbog takvih interesa spreman da ostane deo tog privida, „zaslužuje istu političku sudbinu kao poslanici političkog krila mafije sa kojima ga održava“.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.