Reagujući, kako je u saopštenju SSP navedeno, na izjavu profesora Mila Lompara da je Evropska unija tačka oslonca režima Vučić–Brnabić i da „druga Srbija“ ne može da odustane od neistina koje govori decenijama, Đilas je poručio da ne postoje „prva i druga Srbija“.
„Postoji jedna jedina koju svi koji smo njeni državljani podjednako volimo. Vi ovim rečima delite narod baš kao što to rade Vučić i radikali“, naveo je Đilas u saopštenju.
On je ocenio da su oslonci aktuelne vlasti „kriminalci, batinaši, lažni novinari, lažne patriote, korumpirani policajci i tužioci, kao i biznismeni koji sa njim pljačkaju Srbiju“.
Dodao je da je režim na međunarodnom planu u boljim odnosima sa Kinom i Rusijom nego sa Evropskom unijom, što se, kako je naveo, vidi iz izveštaja Evropske komisije i Evropskog parlamenta o Srbiji, kao i iz izjava evropskih zvaničnika.
Poručio je da „Ne Vučić – ne Evropa“ ne dovodi do promena, već „Ne Vučić – Da Evropa“.
„Za Srbiju u Evropi se borimo decenijama. Od te borbe u kojoj nema nikakvih neistina, nikada nećemo odustati“, istakli su iz SSP-a.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.