Predsednik Vlade Srbije Đuro Macut ocenio je danas da se zajedničkim snagama moraju smisliti novi, kvalitetniji studijski programi, budući da su programi na srpskim fakultetima, prema njegovim rečima, decenijama isti i ne prate savremene tokove u obrazovanju.
Macut je na sastanku Komisije za analizu rada visokoškolskih ustanova, kako je saopšteno iz Vlade, naveo da je neophodno rešiti probleme i kada je reč o nastavnom kadru i utvrditi standarde u praćenju studijskih programa visokoobrazovnih ustanova u Srbiji.
„Sve ovo za cilj ima bolje planiranje budućnosti“, rekao je premijer i najavio da će se razgovori o tim temama nastaviti i na nivou grupacija fakulteta, gde će biti predstavljeni konkretni predlozi rešenja.
On je ukazao na, kako je ocenio, neophodnost unapređenja procesa rada ovih ustanova i studijskih programa na fakultetima u Srbiji, dodajući da je „vreme da osavremenimo visokoškolske ustanove i da stvari pomerimo i unapredimo u svakom pogledu“,
Na sastanku su prisustvovali i pomoćnik ministra prosvete za visoko obrazovanje Aleksandar Jović, predstavnici Republičkog zavoda za statistiku, univerziteta u Beogradu, Novom Sadu i Kragujevcu, kao i ministar prosvete Dejan Vuk Stanković koji je ocenio da su potrebna sistemska rešenja „kako bismo imali inovativan ali stabilan sistem visokoškolskog obrazovanja“.
Na narednim sastancima, kako je ministar, treba da se napravi platforma budućnosti visokog obrazovanja u Srbiji.

Šta vi mislite?
Uključite se u diskusiju ili pročitajte stavove drugih čitalaca.