Udruženje „Građanski preokret“ podnelo je Upravnom sudu tužbu protiv Ministarstva zdravlja zbog toga što mu je odbilo žalbu na ukidanje zabrane upotrebe vode za piće u Zrenjaninu.
„Ministarstvo zdravlja je odbijanjem žalbe na postupanje Pokrajinskog sanitarnog inspektora povredilo pravila upravnog postupka, što za posledicu ima dalje ugrožavanje zdravlja stanovništa u Zrenjaninu“, saopštili su iz tog udruženja.
Dodali su da je ispravnost vode za piće trebalo utvrditi pregledima najmanje četiri puta u hidrološkoj godini u karakterističnim periodima, u najmanje dve ovlašćene laboratorije, u najširem obimu analize, što, kako su naveli, nije urađeno.
„Zbog nepravilno sprovedenog postupka došlo se do situacije da vlast insistira na tome da je voda navodno bezbedna za piće iako je ona higijenski neispravana, na šta ukazuju rezultati ispitivanja sprovedeni od strane Zavoda za javno zdravlje Zrenjanin u oktobru i novembru 2025. godine“, kazao je „Građanski preokret“.

Šta vi mislite?
Uključite se u diskusiju ili pročitajte stavove drugih čitalaca.