Nekoliko političkih zvaničnika uhapšeno je jutros u Iraku zbog optužbi za korupciju, javili su lokalni mediji.
Hapšenja su zasnovana na izjavi bivšeg zamenika ministra za naftu Adnana el Džumailija, koji je uhapšen u maju.
Snage bezbednosti zatvorile su sve ulaze u Zelenu zonu u Bagdadu, gde se nalaze državne institucije i ambasade, i izvršile racije.
U izveštaju bezbednosne službe, do je došla agencija Asošejted pres (AP) navodi se da je uhapšeno sedam osoba, među kojima je pet poslanika.
Neki od uhapšenih pripadali su političkom bloku bivšeg premijera Mohameda Šie al-Sudanija.
Al-Sudanijev blok je osvojio najveći broj mesta na parlamentarnim izborima u novembru prošle godine, da bi se on kraju povukao zbog zastoja u Koordinacionom okviru, koaliciji šiitskih stranaka saveznica Irana koje su ga dovele na vlast, oko preferiranog kandidata za premijera.
Njega je zamenio biznismen Ali el Zaidi, koji je dobio blagoslov Sjedinjenih Američkih Država (SAD).
Optužbe za korupciju u Iraku se često prepliću sa rivalstvom u uticaju i preuzimanju vlasti.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.