Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je danas odbacio optužbe „Akademskog plenuma“ da je vlast, mitingom u subotu u Beogradu, ugrozila zdravlje građana, koji su, kako tvrde u toj neformalnoj mreži bili primorani da dođu na miting na temperaturi od 37 stepeni na suncu.
Vučić je ocenio da se takvi stavovi iznose kada nema ništa drugo da se kaže, te zapitao, aludirajući na studentski skup u Kraljevu, da li je danas u Kraljevu hladnije ili je temperatura viša nego u subotu.
„Kada nemate šte šta drugo da kažete onda (…), hvala svim divnim ljudima koji su došli (u Beograd)“, kazao je on na vojnom aerodromu u Batajnici.
Vučić je kazao i da su na jučerašnjem skupu priostalica vlasti građani ostavili oko 60.000 poruka o tome šta bi želeli da bude urađeno, te najavio da će lično pročitati najmanje hiljadu.
Akademski plenum je juče saopštio da radnici javnih i komunalnih preduzeća i drugih firmi čiji su poslovi bar delom finansirani iz državnog ili lokalnih budžeta, imaju radnu obavezu da na temperaturi od 37 stepeni na suncu, ispred Skupštine Srbije glume oduševljene simpatizere Vučića.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.