Zahtev za aktiviranje Sistema za hitno obaveštavanje građana primljen je u 2.17 časova od Sektora za vanredne situacije, a nakon provere podataka upozorenje je u 2.27 časova aktivirano u skladu sa propisanom procedurom i prosleđeno operatorima mobilne telefonije. Operatori „Yettel“ i „A1“ prosledili su upozorenje putem Sistema za hitno obaveštavanje građana, isključivo za područje Guče, dok je kod dela korisnika u mreži „Telekom Srbija“ poruka greškom isporučena putem sistema „Pronađi me“. Ministarstvo unutrašnjih poslova najavilo je da će, u saradnji sa nadležnim institucijama i operatorima mobilne telefonije, preduzeti mere kako bi se sprečilo ponavljanje takvih situacija i obezbedilo blagovremeno i pouzdano informisanje građana u vanrednim događajima.
Po prijavi curenja amonijaka u Guči pripadnici Sektora za vanredne situacije odmah su upućeni na lice mesta. U saradnji sa drugim nadležnim službama preduzeli su mere radi zaštite građana i stavljanja situacije pod kontrolu. Sedam lica je evakuisano, a četiri su prevezena u čačansku bolnicu.
Pretakanje amonijaka je uspešno izvršeno, a intervencija vatrogasaca-spasilaca završena je u 6.55 časova.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.