Prema navodima Ministarstva unutrašnjih poslova, na okupljanju prisustvuje oko 207000 građana i oko 2600 motociklista – bajkera. Skup je, kako navodi MUP, bio uredno prijavljen nadležnim organima, što je policiji omogućilo da unapred planira i sprovede mere bezbednosti.
Policija je preduzela niz preventivnih mera i, na osnovu bezbednosne procene, planirala mere iz svoje nadležnosti. Ministarstvo unutrašnjih poslova dodaje da će, kao i do sada, u skladu sa zakonom obezbeđivati sva javna okupljanja, štiteći pravo građana na mirno okupljanje i bezbednost učesnika i javni red i mir.
Saopštenje je potpisano iz Beograda, pod brojem 626 /26.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.