Trener fudbalera Vojvodine Miroslav Tanjga izjavio je da je zadovoljan prikazanim na današnjem pripremnom meču protiv Ararata u Austriji, uprkos teškim uslovima za igru.
Vojvodina je u drugom pripremnom susretu odigrala nerešeno sa Araratom 1:1.
„Morali smo da menjamo termin i izlazimo u susret. Izuzetno su bili izazovni i teški uslovi za igru. Ostalo nam je nekih 12 dana do najbitnijeg meča i nismo imali luksuz da odlažemo ovaj susret“, rekao je Tanjga.
„Ovakve utakmice su najbolji trening, mi moramo da uđemo u ritam i ovaj meč smo shvatili tako. Bilo je dobrih trenutaka i odlične igre, takođe je bilo i loše igre i to je normalno. Bitno mi je da nismo izgubili meč, ne mogu da budem nezadovoljan. Momci su do sad imali tek jedan slobodan dan“, dodao je on.
Tanjga je naveo da je meč protiv Đera (1:2), na pripremama u Austriji, možda bio i bolja i bitnija provera pred Ferencvaroš.
„Meč protiv Đera bio je više putokaz za Ferencvaroš. Igralo se u boljim uslovima i hladnijem vremenu. Nije bilo lako, imali smo juče dva treninga. Nema previše popuštanja i opuštanja“, rekao je on.
Dotakao se Tanjga i pojačanja Vojvodine, koja su bila u sastavu i u ovom meču.
„Moram da priznam da oni još uvek pomalo kaskaju, ali od njih očekujemo da će da budu na nivou u najbitnijim utakmicama. Nisu još u svom piku, ali možda je to i dobro. Ne može se najbolje spremiti za deset dana. Očekujem još više od njih, kad uđu u pravi ritam“, rekao je trener Vojvodine.
Vojvodina će naredni pripremni meč igrati 2. jula, a protivnik će joj biti Univerzitatea iz Kluža, nakon čega sledi povratak u Novi Sad i završetak priprema za utakmice protiv Ferencvaroša u kvalifikacijama za Ligu Evropa.

Šta vi mislite?
Uključite se u diskusiju ili pročitajte stavove drugih čitalaca.