Ministar spoljnih poslova Marko Đurić izjavio je da je njegova poseta Brazilu učvrstila odnose te zemlje i Srbije i potvrdila njihovu opredeljenost da nastave da jačaju političku, ekonomsku i druge vrste saradnje, saopštio je njegov kabinet.
Đurić je, završavajući svoju posetu Brazilu, naveo da se u Braziliji sastao sa ministrom spoljnih poslova Maurom Vijeirom, kao i da je u razgovoru sa njim razmatrao ekonomske teme.
Ministar je, kako se navodi, ocenio da postoji značajan potencijal za razvoj saradnje sa Brazilom kao članicom BRICS, posebno kroz proširenje ugovorne baze, uključujući sporazum o podsticanju i zaštiti investicija, kao i kroz jačanje saradnje u oblastima inovacija i tehnologije.
Đurić je dodao da je razgovarano i o učešću Brazila na izložbi Ekspo 2027 u Beogradu i izrazio očekivanje da će ta zemlja imati važno mesto na ovoj manifestaciji, kao i da su u toku razgovori o daljem jačanju ekonomske i kulturne saradnje, zaključuje se u saopštenju.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.