Narodni pokret Srbije (NPS) pozvao je Železnice Srbije da odmah preduzmu neophodne mere za bezbedno zbrinjavanje otpadnih pragova, koji su se danas zapalili na železničkoj stanici Makiš, a zbog čega je odatle kuljao dim opasan po zdravlje građana.
Nakon današnjeg požara, NPS je naveo da pragove treba zbrinuti kako bi se smanjila „opasnost po život, zdravlje i bezbednost ljudi i imovinu“.
Potpredsednik NPS i šef odborničke grupe Miloš Pavlović rekao je da požar na stanici Makiš predstavlja „veliku opasnost ne samo po bezbednost građana Beograda, već i po njihovo zdravlje“.
„Pragovi koji su se zapalili premazani su hemikalijama koje na temperaturi sagorevanja od 500-600 (stepenin Celzijusa) postaju kancerogene. Gust dim koji pri tome nastaje izuzetno je štetan, a čestice iz njega na kraju se talože na okolna polja, zemljište, stočnu hranu i druge površine“, naveo je Pavlović u pisanoj izjavi.
On je dodao da je problem širi od jednog požara, „jer Železnice Srbije imaju oko 50 neregulisanih deponija širom zemlje, na kojima stalno izbijaju nekontrolisani požari“, dodajući da zato insistiraju na sistemskom rešenju, a ne isključivo na saniranju posledica.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.