Košarkaški klub Crvena Zvezda saopštio je danas da je američki plejmejker Kris Džons prvo pojačanje tog kluba u letnjem prelaznom roku.
Džons je potpisao dvogodišnji ugovor sa crveno-belima.
Posle četiri godine na koledžu (2011-2015), Džons je počeo da gradi svoju karijeru u Evropi, igrajući u Švajcarskoj i Belgiji.
Nakon toga je nastupao za Bursu, Makabi iz Tel Aviva, Asvel, Valensiju i Hapoel iz Tel Aviva, odakle je i stigao u redove Crvene zvezde.
„Kris Džons u Crvenu zvezdu donosi veliki kvalitet i iskustvo na poziciji organizatora igre, a u Beograd stiže nakon velikih napora koje su uložili u prethodnom periodu sportski sektor i predsednik kluba Željko Drčelić kako bi Džons obukao crveno-beli dres“, navodi se u saopštenju Zvezde.
„Klub ovom prilikom zahvaljuje našem novom igraču što je, i pored mnogo izdašnijih ponuda nekolicine evroligaških klubova, potpisao ugovor sa Crvenom zvezdom“, dodaje se.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.