Rekordan broj kandidata za poslednje dve decenije se prijavio za upis na prvu godinu studija Ekonomskog fakulteta Univerziteta u Beogradu.
Taj fakultet je danas da saopštio da su se za upis na prvu godinu osnovnih akademskih studija prijavila 1.924 kandidata što je 332 više ili 20,8 odsto više, u odnosu na lane, a da je u poređenju sa pre osam godina, broj prijavljenih studenata veći za čak 66 odsto.
„Kada se u obzir uzmu nepovoljni demografski trendovi, odnosno smanjenje broja srednjoškolaca, relativni rast iznosi približno 76 odsto“, dodao je Fakultet.
Taj rezultat, kako su ukazali, plod je i dugogodišnjeg, posvećenog i sistematičnog rada na unapređenju nastavnih, vannastavnih i naučnoistraživačkih aktivnosti Ekonomskog fakulteta uz snažnu međunarodnu orijentaciju, blisku saradnju s privredom i mnogobrojnih mogućnosti za profesionalni i lični razvoj mladih.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.