U saopštenju se navodi da je povezivanje mehanizma uzajamne pravne pomoći sa tim slučajevima „neistinito i krajnje zlonamerno“, te da se vrši sa ciljem izazivanja uznemirenosti građana i urušavanja poverenja u institucije Srbije.
Ministarstvo je istaklo da građani nemaju razloga za brigu jer institucije Srbije nisu učestvovale niti će učestvovati u dostavi pisama koja su, kako je navedeno, „plod fabrikovanih navoda i montiranih politički motivisanih procesa“.
Ocenjeno je i da takvi postupci institucija u Prištini predstavljaju grubo kršenje prava i doprinose destabilizaciji regiona, progonu Srba i daljem kršenju njihovih osnovnih ljudskih prava.
Ministarstvo pravde navelo je da građani nisu u obavezi da se prema takvim pismima odnose kao prema validnim aktima i da se za dodatne informacije i uputstva mogu obratiti nadležnim državnim organima.
Iz ministarstva su saopštili da će nadležni organi postupati po prijavama građana i utvrditi sve okolnosti koje su dovele do uznemiravanja javnosti i pogođenih pojedinaca.
(beta/cmg)

Šta vi mislite?
Uključite se u diskusiju ili pročitajte stavove drugih čitalaca.