Košarkaš Denvera Nikola Jokić izjavio je danas u Beogradu da mu je velika čast što ga je selektor Srbije Dušan Alimpijević izabrao za kapitena nacionalnog tima za predstojeće utakmice u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.
„To je zadovoljstvo i privilegija. Ne znam da li sam zaslužio. Mnoga velika imena su nosila tu traku, ima i momaka koji su stariji od mene, ali trener mi je dao to, pokušaću da nosim na terenu traku kako dolikuje“, rekao je Jokić novinarima u dvorani „Aleksandar Nikolić“.
Košarkaška reprezentacija Srbije priprema se za utakmice protiv Švajcarske i Bosne i Hercegovine u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.
Jokić je prethodne kvalifikacione prozore uglavnom propuštao, pa je novinare zanimalo zašto je sada odlučio da igra.
„Možda neka moja griža savesti zbog neuspeha koje smo ostvarili na poslednjem takmičenju (Evropskom prvenstvu), pa eto da mogu kući normalno da odem, normalno da se ponašam. Grize me savest i imam želju da vratimo košarku gde treba da bude“, rekao je Jokić.
On je više puta ponovio da je zadovoljstvo i privilegija igrati za nacionalni tim Srbije.
„Emocije su na mnogo većem nivou ovde i drugačije deluje. Predstavljaš ove momke i trenere, svoj grad, svoju porodicu…“, rekao je Jokić.
Srbija će u julskom kvalifikacionom prozoru najpre gostovati Švajcarskoj 2. jula, a potom će 6. jula dočekati Bosnu i Hercegovinu u Beogradu.
Jokić je naveo da će tribine dvorane „Aleksandar Nikolić“ na meču protiv BiH biti pune.
„Mi imamo dovoljno motivacije, znamo zašto smo se ovde okupili. Uvek je lepo igrati pred našim navijačima. Želja nam je da vidimo pune tribine“, rekao je centar Denvera.
Jokić je sa Denverom ranije završio NBA sezonu, pošto su Nagetsi eliminisani u prvoj rundi plej-ofa NBA lige od Minesote.
„Desilo se da smo ispali u prvoj rundi. Možda smo mogli više i bolje, ali kad te neko pobedi u plej-of seriji znači da je ta ekipa bolja od tebe. Da smo mogli, pobedili bismo“, rekao je Jokić.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.