Stefan Janjić je na sednici Skupštine ocenio da je jedan od ciljeva donošenja takozvanih „Mrdićevih“ zakona i njihovih izmena da se procesuiraju ljudi koji govore istinu o „zvučnom topu“. U obraćanju je naveo Miodraga Markovića i tvrdio da je on nezakonito sklopio sporazum sa čovekom koji ima „debeo policijski dosije“. Janjić je dodao i da je Marković molio predsednika Republike da pomiluje Milicu Stojanović, za koju je rekao da je pregazila studentkinju koja je imala prelom lobanje i nagnječenje mozga.
Takođe je rekao da je isti čovek pokrenuo disciplinski postupak protiv koleginice Bojane Savović zato što mu se, kako je naveo, „nije sa dužnim poštovanjem obraćala u nekoj raspravi“. Janjić je potom poručio ministru pravde Nenadu Vujiću da je „dokaz da i od goreg može gore“, uz tvrdnju da Vujić ne govori istinu o izmenama i dopunama Uglješinih (Mrdić) zakona. Rekao je i da vlast nije poslala ceo tekst Venecijanskoj komisiji, iako je tvrdila suprotno.
Prema njegovim rečima, u prvobitnom rešenju bio je predviđen rok od 30 dana, dok je u kasnijem tekstu predviđeno da upućivanje traje do isteka mandata, odnosno tri godine. Janjić je naveo i da su izmene zakona, po njegovom mišljenju, na kraju dovele do toga da je Mrdić osnivanje neke sudske jedinice u Kosjeriću i Osnovnog javnog tužilaštva u Surdulici predstavljao kao rezultat tih promena. On je Vujiću zamerio što je, kako je rekao, od Mrdića, „čoveka koji je ispred sebe imao potencijalno briljantnu pravničku karijeru“, stvorio „čudovište koje seje mržnju na sve strane“.
Na kraju je poručio Miodragu Markoviću i Nenadu Stefanoviću da će „odgovarati“ i da će biti procesuirani zbog zloupotrebe službenog položaja. Janjić je najavio i da se nada da će imati priliku da pomogne u pisanju krivičnih prijava i optužnica, uz tvrdnju da će Aleksandar Vučić odgovarati za veleizdaju i biti uhapšen zbog toga.

Šta vi mislite?
Uključite se u diskusiju ili pročitajte stavove drugih čitalaca.