Srpski košarkaški trener Željko Obradović danas je i zvanično u Atini predstavljen kao novi šef stručnog štaba Panatinaikosa.
Obradovića je pre promocije na konferenciji za novinare dočekalo više hiljada navijača koji su ga pozdravili aplauzima i skandiranjem njegovog imena.
On je potom, obraćajući se brojnim medijskim ekipama, izrazio duboku zahvalnost na prilici da se vrati u Atinu, napomenuvši da su pregovori protekli potpuno glatko.
„Pre svega, želim da se zahvalim (vlasniku tima) Dimitrisu Janakopulosu što mi je pružio priliku da ponovo budem ovde. Veoma cenim ovo“, rekao je 66-godišnji Obradović na početku.
„Bio je to veoma prijatan razgovor i bilo je veoma lako razumeti se. Nikada nisam izgubio vezu sa porodicom Janakopulos, kao ni sa ljudima ovde. Takođe i sa ovim navijačima, koji su bili sjajni u tome kako su mi ponovo poželeli dobrodošlicu“, dodao je
Obradović je sa Panatinaikosom potpisao trogodišnji ugovor.
On je grčki klub prethodno vodio 13 godina, od 1999. do 2012. godine, i osvojio je ukupno 16 trofeja.
„Ako imate motivaciju, možete da uradite šta god želite. Isto važi i ako postavite veliki cilj ispred sebe. U meni postoji vatra da nastavim da budem trener. Za mene je bilo veoma lako da pronađem tu motivaciju ovde, na ovom mestu“, istakao je Obradović, koji je sa atinskim timom pet puta bio prvak Evrope.
Obradović je priznao da će poređenja između prošlosti i sadašnjosti biti neizbežna.
„Da, ne mogu da pobegnem od toga. Ko god želi da poredi ono što je bilo pre sa ovim sada, ima pravo na to. Sećate se, pre dva minuta sam rekao da je prošlost dobra, ali da morate da živite u sadašnjosti, a još više u budućnosti“, rekao je Obradović.
„Najvažnija stvar je da radimo kao porodica i da razumemo jedni druge uz veliko poštovanje. To je uvek ključ za svaki tim i svaki klub. Jer na prvom mestu su tim i taj klub“, dodao je on.
Novi trener Panatinaikosa je takođe istakao da su svi uspesi iz njegovog prvog mandata bili mogući zahvaljujući jedinstvu unutar same organizacije.
„Sve što smo ovde postigli bilo je zato što smo radili zajedno, kao porodica. I sada moramo da radimo na isti način. Gde će nas to odvesti, kako će to izgledati, ko to zna. Obećavam samo ono što uvek obećavam, a to je da ću biti ovde, potpuno posvećen ovom klubu i svom poslu jer ga volim“, rekao je Obradović.
Obradović je otkrio da se većim delom vremena nije bavio košarkom otkako je u novembru napustio Partizan.
„Možda pre 20 dana, moj prvi kontakt sa košarkom nakon novembra bio je u Italiji, kada me je moj bivši igrač Điđi Datome pozvao da tamo održim košarkaški kliniku. I otišao sam i radio sa nekom decom tamo. Trenutak kada sam kročio na teren posle novembra bio nešto posebno za mene“, rekao je Obradović.
„Taj osećaj koji imam kada sam na terenu, nešto je što me pokreće i tada sam najsrećniji čovek na svetu. Zato se nadam i siguran sam da ću imati ovaj osećaj svaki put kada izađem na teren i budem imao priliku da radim sa svojim igračima. A odatle sve počinje“, zaključio je on.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.