Za upis na neki od fakulteta Univerziteta u Beogradu (UB) prijavilo se ukupno 17.016 maturanata, preneo je list Danas.
Broj zainteresovanih veći je za gotovo 1.000 u odnosu na prethodnu školsku godinu.
Na UB za upis u školsku 2026/2027. godinu planiran je upis na ukupno 15.315 mesta, piše na sajtu tog beogradskog lista.
Prorektor za nastavu UB Dejan Filipović je ocenio da je veliko interesovanje snažna potvrda ugleda i poverenja koje uživa Univerzitet u Beogradui i da su ponosni zbog toga.
Kazao je da posebno ohrabruje da interesovanje postoji u gotovo svim naučnim oblastima, od tehničko-tehnoloških i medicinskih, preko društveno-humanističkih, do prirodno-matematičkih nauka,
Najviše prijava za upis zabeleženo je na Ekonomskom fakultetu (1924) i Fakultetu organizacionih nauka (1767).
Broj prijavljenih značajno premašuje broj planiranih mesta na Stomatološkom fakultetu koji na integrisane studije stomatologije prima 220, a prijavljeno je 724 kandidata.
Slično je i na Arhitektonskom fakultetu, gde se za 304 mesta prijavilo 647 kandidata.
Najveću konkurenciju kao i pre, imaće oni koji su se opredelili za studijski program Psihologija na Filozofskom fakultetu gde se za 116 mesta prijavilo 556 kandidata i za studije Logopedije na FASPER-u gde za 50 mesta ima 225 zaintersovanih.
List Danas je podsetio i da Ministarstvo prosvete još nije izdalo stručno uputstvo za upis, a da Vlada nije donela odluku o kvotama za novu školsku godinu.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.