Pripadnici Vojske Srbije angažovani su na pružanju pomoći domaćinstvima u nekoliko sela na teritoriji Bujanovca, Kruševca i Sjenice, pogođenim dugotrajnom sušom. Akcija ima za cilj ublažavanje posledica nestašice vode, saopštilo je Ministarstvo odbrane.
Trenutno je na terenu sedam autocisterni za vodu. Vojska će ostati u ovim područjima sve dok se hidrološki uslovi ne stabilizuju i ne normalizuje se vodosnabdevanje.
Cisterne primarno dopunjuju bunare, rezervoare i cisterne iz kojih se voda koristi za domaćinstva i napajanje stoke. Pomoć je trenutno usmerena na sela Jablanica, Donje Novo Selo i Pretina kod Bujanovca, kao i Veliki Šiljegovac, Grevci, Ribare i Ribarska Banja kod Kruševca.
Vojna pomoć se takođe pruža i selima na Pešterskoj visoravni, u opštini Sjenica. Tamo su vojnici angažovani od prošlog četvrtka na istom zadatku.
Prethodno su, ranije ovog meseca, inženjerske jedinice Vojske Srbije izvodile radove na iskopavanju novih i uređenju postojećih pojila za stoku u tom kraju.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.