Svrljig je proglasio vanrednu situaciju na celoj svojoj teritoriji nakon što je požar progutao više od 150 hektara šume i niskog rastinja u okolnim selima, javljaju Južne vesti.
Sektor za vanredne situacije potvrdio je da je juče u Nišavskom okrugu bilo 19 požara, od kojih je jedino onaj kod Svrljiga i dalje aktivan. Vatra je pretila domaćinstvima u selima Guševac, Okolište i Manojlica, ali je širenje sprečeno zahvaljujući brzoj reakciji vatrogasaca, civilne zaštite i meštana.
Tokom noći na terenu je bilo 18 vatrogasaca sa osam vozila, kojima su se jutros pridružili pripadnici specijalnih jedinica civilne zaštite i preko 50 volontera. Nadležni navode da je požar pod kontrolom i da domaćinstva trenutno nisu ugrožena.
Opština Svrljig je inače već pod vanrednom situacijom od početka jula zbog problema sa vodosnabdevanjem.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.