Udruženje „Ulice za bicikliste“ najavila je danas da će u subotu, 27. juna, organizovati grupnu vožnju građana koji koriste bicikl kao prevozno sredstvo – 170. Kritičnu masu, pod nazivom: „Od automobilske zavisnosti ka održivoj budućnosti“.
Vožnja će početi u 17.00 od Parka Ćirila i Metodija kod Vukovog spomenika, a biće završena kod amfiteatra ispred Muzeja istorije Jugoslavije na Dedinju.
Biciklisti će se kretati rutom od 13 kilometara (https://ridewithgps.com/routes/55557529) od Vukovog spomenika, preko Zvezdare i Voždovca, do Muzeja.
Pozvali su bicikiste da im se pridruže i još jednom „podrže Beograd po meri čoveka, jer grad se popravlja tako što ulicu vratiš pešaku, biciklisti, detetu, čoveku u kolicima“.
„Uživajte u laganoj vožnji kroz ulice grada sa još par stotina radosnih biciklista i biciklistkinja svih uzrasta“, preporčili su sugradjanima.
Posle vožnje će biti okrugli sto i predstavljanje časopisa „Omorika“ koji u najnovijem broju piše o urbanoj mobilnosti.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.