Učenici Druge kragujevačke gimnazije organizovaće sutra, 5. septembra, u 11:30 časova skup podrške petoro profesora kojima nije produžen ugovor o radu. Plenum Druge kragujevačke gimnazije saopštio je da su profesori dobili otkaz, a da su njihova radna mesta preuzeli drugi nastavnici po nejasnim kriterijumima.
Zbor građana takođe je pozvao na skup podrške pod parolom „Protiv odmazde“, protiv otkaza i nepravde. Ovaj skup održaće se sutra u 20 časova u pešačkoj zoni kod „Krsta“.
Ova situacija izazvala je nezadovoljstvo među profesorima i učenicima, koji smatraju da su odluke o otpuštanjima nepravedne.

Šta vi mislite?
Još nema komentara. Budite prvi koji će otvoriti diskusiju.